Wednesday, 11 November 2009

Põhjameri


6. novembril pühkisime Charrise ja Terezaga Justkui juba traditsiooniliselt (ikkagi nädalavahetus) Münsteri tolmu jalgealt. Seekord sõna otseses mõttes, sest kui ma reedel loengust ühikasse jõudsin vahetasid töömehed minu toas akent ja kogu tuba oli tolmu täis. Jätsin koristamisrõõmu pühapäevaks.
Kusjuures praegu arvutan, et olen Münsteris olnud juba 5 nädalat ja igal nädalavehtusel (va esimesel) olen vähemalt ühel päeval Münsterist ära olnud. Huvitav, kuidas see linna laupäeval välja näeb?
Igatahes 6. - 8. novembril ei olnud tegu traditsiooniks saanud ühapäevalise linnareisiga, nimelt läksime kaema esimese aasta ajaloo üliõpilaste tutvumisreisi. Saksa keeles see nii kohmakana ei tundu - "Erstifahrt". See, et meil õnnestus sinna reisile minna oli üks õnnelik juhuste kokkulangemine. Alles seal kohapeal saime teada, kui priviligeeritud me oleme, sest esimese aasta ajaloolasi on Münsteri Ülikoolis umbes 300, kohti eraldati neile 20. Meie saime reisile, sest ma sattusin parajal ajal ajaloo instituuti ennast õppeainetele registreerima ja mind aitas magistrant, kes oli selle reisi korraldaja. Kui ainetele registreeritud, tuli ta lagedale looga, et kui tahtmist on, saaks ma minna sellele Põhjamere reisile. Kohad pidi küll täis olema, aga vahetusüliõpilastele pidavat saama alati erandi teha. Nii ma siis paningi kusagil oktoobri keskel oma nime kirja. Järgmisel päeval rääkisin sellest Charrisele (kes õpib antiikajalugu), kel oli ka soov kaasa tulla. Nii ma siis läksin järgmisel nädalal ja sain vahetusüliõpilastele veel ühe erandi. Ja kõige tipuks kuulsin 2 päeva enne reisi, et üks koht on vabanenud ja saime Tereza ka veel kaasa nihverdada (tema õppeaine nimi eesti keeles oleks vist andragoogika ehk adult education).

Niisiis läks meie rong reedel, 6. novembril Põhjamere poole. Kiire rongivahetus Osnabrükis (sinna maani saame tasuta sõita semestrikaaridga) ja edasi avastasin ennast juba uue liidumaa - Niedersachsen (eesti keeles Alam-Saksi) sügavustest. See liidumaa on tuntud põllumajanduse ja kaevanduste poolest. Pealinnaks on Hannover, plaanime ka kunagi kindlasti minna.

Osnabrükis läksime rongile suunaga Wilhelmshaven (kõlab juba natuke Taani moodi). Seal peaks olema Saksamaa kolmandana suurim sadam Hamburi ja Bremeni järel (mis on mõlemad sisemaa sadamad). Wilhelmshavenis paikneb ka Saksamaa Põhjamere suurim mereväebaas. Meid see kõik aga ei puudutanud, sest läksime rongist maha 10 km lõunapool, väikeses linnas nimega Varel. sealt edasi läksime minibussiga mere äärde, kus meid ootas rannamaja.

Esimene pime õhtu sai sisustatud peamiselt turvusmismängudega (mis kujunesid üliõpilastele kohaselt suhteliselt alkohoolseteks). Kui tutvumistega oli asi ühelpool sai hakate tegelema seltskonnamängudega, mis ei osutunud sugugi mitte vähemalkohoolseks.


Pärast hilist õhtusööki tahtsime ka Põhjamerd näha. Käsil oli kiire jalutuskäik pimedal promenaadil, kui Patrikul tuli mõte minna proovima, kui külm vesi on. Siinkohal ka väike pildimeenutus sellest


Järgmise päeva olid magistrandid ilusasti ära korraldanud ja seekord suhteliselt mittealkohoolselt. Sellegipoolest igav ei hakanud. Inimesed jagati gruppidesse ja iga grupp pidi päeva jooksul linnas erinevates kohtades etteantud loo põhjal fotoseerja valmis meisterdama. Loomulikult ei puudunud ka erinevad kontrollpunktid ja sealsed ülesanded. Õnneks ei sadanud. Küll aga nägime, milline Põhjamere rannik päevavalgel välja näeb. Seda arvestades polnudki Patrik nii väga mudane


Õhtul ootas ees järjekordne vägagi maitsev õhtusöök, pärast mida nägime iga grupi fotopresentatsiooni (mille minu grupp võitis). Ülejäänud õhtu sisustasid vanad head seltskonnamängud.

Pühapäeva hommikul oli ärkamine varajane. Koristasime, andsime maja üle ja kell 1 istusime Varelis rongi peale. Mulle tekitab nauke segadust, mis on igal saksamaa rongijaamas vähemalt üks selline kahtlane vend nagu allpool pildil näha on. Aru ma ei saa, kes nad enda arvates on: kas anarhistid, punkarid, äärmusvasakpoolsed või midagi muud. Igatahes igaühel on 3 sarnast elementi: riietele õmmeldud haakrist, mis on punasega maha tõmmetud, ogad riiete küljes ja koer.

No comments:

Post a Comment